Rainbow New E2 Temizlik Ve Sağlık Robotu Özellikleri Videosu

Rainbow New E2 Temizlik Ve Sağlık Robotu Özellikleri Videosu

Tagged : / / / / / / / / / /

6 thoughts on “Rainbow New E2 Temizlik Ve Sağlık Robotu Özellikleri Videosu

 1. Ben sizin 15 yıldır ürününüzü yani sulu süpürgenizi kullanıyorum. Beş yıl oldu yenisi ile değiştirdim. Bütün aramalarımıza rağmen hala bir yetkili gelip bize yardımcı olmadı. Şu anda fırçası bozuk. Hiç bir işimizi göremiyoruz. İlgilenmenizi bekliyorum.

 2. Sevgili arkadşlar ,13senelik rainbow kullanıcısıyım.Rainbow hakkında müsteri temsilcisinin söylediği tüm tanıtımın ve garanti hakkında anlatılanların bir abartı olduğunu ilk makinemin üçüncü
  senesinde anlamama rağmen büyuk bi hata yapıp ikinci makineyi de satın aldım.Ne yazikki makine hakkındaki abartıların aynen devam ettiğini gördüm.Rainbowun motorunun ucak motoru oldugunu ve neredeyse ömürboyu bozulmayacağını,motor garantisinin 8sene olduğunu söledikleri halde ,motorun çalısmasına yardımcı olan RULMANın değisimi için benden 81£ istediler söyledikleri bu fiyata kaliteli bir süpürge alabilirsiniz bu süpürgelerin garantiside ortalama 4yıl.Her dört senede bir süpürgeizi yenileyip kullanmaya devam ederseniz neredeyse yaşlandığınızda rainbow fiyatına ulaşırsınız buarada rainbow’a vereceğiniz üçretle ikinci el bir araba alıp paşa paşa binersiniz SİZ SİZ OLUN BENİM DÜŞTÜĞÜM HATAYA DÜSMEYİN!!!!!!! RAİNBOWU MERAKEDENLERE DUYRULUR…

 3. bende 16 senedir filterquin diye rainbow ayaında bir süpürge kullanıyorum, 4 sene önce bendende motor revizyonu için 250 TL istediler verdim yaptırdım şuan yine aynı sorun var istedikleri para 400 TL oysa bende alırken 40 yıl garantili olduğunu söylemişlerdi,kesinlikle bu tür makinalara kanmayın hepsi yalan şimdi ne yapacağımı şaşırdım ayrıca bir filtre için 75 TL istiyorlar resmen soygunculuk 475 TL ye yeni model sıfır süpürge alabilirim, tüketici haklarına bildiride bulunacağım ve hakkımı arayacağım

 4. Merhaba
  Dün bize rainbowdan tanıtıma geldiler. Tanıtıma başlarken fiyatını öğrenmek istediğimizde 3000 avro olduğunu söylediklerinde refleks olarak hiç tanıtım yapmasanız da olur dedim ama tanıtımı yaptılar tabi. Karşılaştıklarım nedeni ile bu yorumu yazma ihtiyacı hissettim.
  Bu tanıtımdan kısaca yaptığım çıkarımları anlatacak olursam aşağıda maddeler halinde sıraladım. Bu çıkarımları nasıl yaptığımı anlatmak için de devam eden bölümde yapılan tanıtımı ve düşüncelerimi yazdım.
  – – Günümüzde artık elektrik süpürgeleri rainbowun o ilk çıktığı yıllardaki çekim gücü özelliğini çoktan geçmiş ve bunu 6-7 kat daha ucuza yapar hale gelmiştir.
  – – Hepa filtreler eskisi kadar pahalı değildir ve 400-500 tl civarındaki makinelerde kullanılan hepa filtreler rainbowun hepa filtresinin geçirgenlik özelliğine yakın düzeydedir.
  – – Kişisel deneyimimle söyleyebilirim ki rainbowun içinden geçen havada diğer makinelerdeki gibi en sondaki hepa filtre sayesinde temiz kalmaktadır. Söylendiği gibi tamamı su haznesi yada separatorde kalmamakta ve filtreye kadar gelmektedir. (Bu noktada bir karşılaştırma yapmak istiyorum kendi kullandığım süpürgenin arkasındaki hepa filtreyi 4 yıldır değiştirmedim ve yıkadığımda akrabamızın hepa filteresinde karşılaştığım kadar bir çamur deryası ile karşılaşmadım. Akrabamızda bu filtreyi nerdeyse 4 yıldır kullandığını belirtmişti.)
  – – Bir makineye 3000 avro verene kadar (ki bu makine amerikada üretiliyor ve ne kadar büyük bir karın ülkemizden çıktığını görebilirsiniz) kullandığım makinenin haznesini evi temizlerken bir defa ara verip boşaltarak devam etmeyi yeğlerim. Bu arada bu durum ev çok kirli değilse ve çok geniş değilse oluşmayacaktır.
  **Kısacası kesinlikle rainbowa 3000 avro vermeye değmez.
  Tanıtıma geçmeden önce rainbow kullanan bir akrabamız ile yaşamış olduğun bir deneyimi anlatmak istiyorum.
  Bahsi geçen akrabam benim kuzenin olmakta oluş aynı binada oturuyoruz ve bu sayede onların süpürgelerini deneme imkanı bulabildim. Bir keresinde süpürgelerinin tıkanmış gibi az çektiğini fark ettik. Akrabam zaten filtresinin değiştirteceklerini bakım zamanını geldiğini söyledi. Bende nasıl olsa değiştirecekleri için filtreyi görmek istedim ve onlarında izniyle filtreyi açtık. (Bu arada servis filtreyi sizin açmanızı pek istemiyor galiba gerçeği görmenizi istemediğinden)
  İçersindeki hepa filtre kirli gözüküyordu. Kutu üzeriden iki sembol vardı biri sabun gibi temizlik maddelerini kullanmayın diğer ise soğuk su sembolü idi. Bizde soğuk su ile biraz temizleyelim dedik ve içerisinde akam çamur deryasını görünce süpürgenin sahibi akrabamız baya bir şaşırmıştı. Çünkü tanıtıma gelenler rainbow un separator özelliği sayesinde 30.000 ile tüm tozların ve kirlerin ayrıldığını ve içeri geçmediğini belirtmiş ve hatta oran söyleyerek 99.9 oranında geçmiyor demişti. Bize gelen tanıtımda da aynı ifadeleri kullanmışlardı.
  Filtrede oluşan bu kir birikimini gördüğüm için tanıtıma gelenleri iyice bir terletmek istedim. Öncelikle dövme fırçası olmadan temizlemesini istedim. Tabi yanlarında getirdikleri bezleri hortuma yerleştirmeyi unutmuyorlar tabi güzel bir şey bu şekilde karşılaştırma yapabilmek. Sonra dövme makinesi ile temizlemelerini istedi. Bu denemeleri yapmadan öncede kendi süpürgem ile halıyı temizlemiştim. Rainbow ile süpürüldüğünde de elbette halıdan lifler çıkmıştı ama halımızın tüylerin dışında toz olabilecek herhangi bir kalıntıya çokça rastladım desem yalan olur. (Bu arada tanıtım yapıldıktan sonra yani halımız bu kuru bir sulu olarak rainbow ile temizlendikten soran tekrar kendi makinemler da bir kere süpürdüm. Yine bir avuç lif çıktı yani halıyı ne kadar süpürürseniz zaten bir miktar lif çıkıyor hele bir de fırçalı başlık varsa zaten iyice yolunuyor diyebilirim her ne kadar rainbowdan gelenler bunun tam tersini iddia etse de)
  Sonra bizim makineyi görmek istedi. Şimdi burada sadece kullandığı teknolojiyi belirteceğim. Cyclone teknolojisi kullanan hepa filtreli susuz torbasız makinelerden.
  Bizim makineyi eline alır almaz içindeki filtreyi göstererek ilk 7 dakika içinde tıkandığını iddia etmeye başladı. Makineyi kendim kullandığım ve her kullanmadan sonra temizlediğim için çekim gücünü ve ne zaman tıkandığını kontrol etme imkanım olmuştur. Altında bulunan toz haznesi dolduktan sonra hazneyi boşaltmazsanız yavaş yavaş tıkanmaya başlıyordu evet ama söylediği gibi 7 dakika içinde değil evin kirlilik durumuna göre yarım saati buluyordu. Bundan sonra hazneyi boşaltmanız büyük oranda gücünü toplamasına yardımcı oluyordu tabi her kullanımdan sonra iç filtreyi su ile temizliyordum. Bunun üzerinde iyice uçtu ve evi temizledikten sonra temizlemeden bir daha süpürdüğümde tıkanmaz mı bakın yani filtre tıkanıyor dedi. Bu arada bahsettiğimiz fitle sadece haznedeki ilk fitle hava çıkışındaki hepa filtre değil.
  Süpürgemin arkasındaki hava çıkışı bölümünü nerdeyse 2 yıldır açmamıştım. Tanıtımcı arka kapağı açtı ve bana filtre ile kapağı gösterdi. Sadece içerisinde kir birikebilecek girintili çıkıntılı boşluklarda oluşan zar zor görünen çok ince bir is tabakası dışında bir kirlilik göremedim. Buna rağmen bana bakın dışarı toz atıyor diye delil olarak kullanmaya çalıştığında ben bu kapağı yıllardır açmadım ve bu filtrede 4 yıldır değişmedi dediğimde şöyle bir duraksadı ve filtreye yeniden baktı.
  Daha sonra tekrar kendi separator özelliğinin bu tıkanmayı önlediğini söyledi. Bende yaşadığım deneyimi anlatınca savunma olarak bu separator bölümünü temizlemeyi unutursanız görevini yerine getiremeyeceğini belirtti. Şimdi bu size de biraz çelişkili gelmedi mi biz temizlemeyince tıkanmış oluyor da onlar temizlemeyince tıkanmış olmuyor mu? Birde emiş gücünün aslında önemli olmadığını aslında önemli olanın tıkanmaması olduğunu belirtince iyice işkillendim. Hem uçak motoru var diyerek güç gösterisi yapıyorsun hem de önemli değil diyorsun. Bu arada belirtmeliyim kendi süpürgemi alırken güç yanında gerçek emiş güçlerini de kontrol etmiştim ve piyasada cyclone teknolojisini kullanan çoğu makinenin gerçek emiş gücü rainbow’unkinden yüksek yani çok övüp söyledikleri uçak motoru olayı da günümüz teknolojik gelişmeleri ile pek önem arj etmiyor bence. Ayrıca tanıtımda içinde küçük bir jet motoru var demeleri imkansız olduğunu biraz jet motorlerı üzerine araştırma yapınca zaten görebilirsiniz. Gerçekte olan ise makine içindeki teknolojinin jet motorlarında kullanılan bazı bakın tümü demiyorum bazı özelliklerini barındırmasıdır ve bu şekilde söylenmelidir bence.
  Neyse asıl hayal kırıklığını ise tüm tanıtımlardan sonra yani halıyı kuru olarak bir kanepelerde kullanılan başlık ile bir dövme aparatı ve birde halı yıkama başlıkları ile yıkadıktan sonra talep ettiğim isteğe verilen cevap ile aldım diyebilirim.
  Bahsi geçen hepa filtreyi açıp bana göstermesini ve gerçekten hepa filtreye toz ulaşıp ulaşmadını görmek istediğimde söylediler. Cevap olarak -bunu neden yapayım ki, yeni bir makinenin filtresini neden çıkartayım ki, bunu ancak servis çıkartabilir falan filan. Bunun üzerine bende bana bir tanıtım yapıyorsunuz bende aletin özelliklerini görmek istiyorum ve filtrenin çıkartılması o kadar da zor değil dedim. Bunu üzerine ben filtreyi çıkartırsam bana makineyi alma garantisi veriyor musun demez mi. o zaman o koca 3000 avroluk makinenin gözümde hiç bir değeri kalmamıştı.
  Ayrıca sulu sistemler hakkında da kısa bir açıklama yapmak istiyorum.
  Hiçbir sulu sistem yada hava temizleme sitemi havadaki tüm tozları alamaz. Kaldı ki biraz düşünecek olursak sulu sistemler aslında söylediklerinden daha az etkili oluğunu görebiliriz. Bir havadaki tozun tamamen suya geçmesi için havadaki tüm toz zerrelerinin suya çarpması gerekir. Kaldı ki süpürgelerde suyu süpürgenin içine çekmeden havayı dışarı atmak için hava girişi ve su arasında belirli bir boşluk bulunmaktadır. Bu boşluk nedeniyle hava suyun içine tam anlamı ile girmez sadece çarpar. Havanın suya çarpması ile suda oluşan çalkalanma ile de bir miktar daha toz suya geçer fakat yine tümü değildir. Geriye kalan tozlar ise varsa çıkış filtresine yoksa odaya giderler. Normal bir su filtreli makine alıp bunların çıkıp bölümlerine bir bez geçirerek tozları görebilirsiniz. Yada varsa elinizdeki rainbowun hepa filtresini çıkartıp bakabilirsiniz.
  Bu nedenle kendi kişisel kanaatim en iyi temizleme yöntemi su filtresi, Cyclone ve hepa hepa filtrenin bir arada kullanıldığı sistem olacaktır. Belki ilerde yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.