‘elektrikli süpürge motoru’ ile etiketlenmiş yazılar

Enerji Tasarrufu İçin Elektrikli Süpürge Motor Watt Değerlerinde Yapılan Değişiklik

Kasım 2nd, 2015

Tüm Avrupa Birliği üyesi ülkeler ile birlikte ülkemizde de elektrik tasarrufunu arttırabilmek için elektrikli süpürgelerde kullanılan motor watt değerlerinde değişikliğe gidilmiştir.

Bu değişikliğe istinaden 01/09/2015 tarihinden itibaren üretilen ve ithal edilen elektrikli süpürgeler 1600 Watt değerinden aşağı olacaktır. 01/09/2017 tarihinden itibaren ise bu değer 900 Watt‘a düşürülecektir.

Halk arasında düşük Watt’lı süpürgelerin iyi süpüremeyeceğine inanılırken yeni uygulamadan emiş gücünün etkilenmesinin söz konusu olmadığı belirtildi. AB tarafından 12 yıllık bir çalışma sonunda alınan karar, Avrupa ülkelerinin 2030 yılına kadar yüzde 30 oranında enerji tasarrufu sağlanmasını hedefledi.

Enerji tasarruflu, düşük Watt’lı süpürgelerin kullanılmasıyla her makinenin 10 yılda ortalama 250 Euro daha az yakacağı hesaplandı. Ağustos ayına kadar piyasaya sürülen ürünlerin satışı yeni uygulamadan etkilenmeyecek. Piyasadaki bu ürünlerin satışı sürecek.

Piyasadaki elektrik süpürgelerinin ortalama gücünün 1800 watt seviyesinde olduğu Avrupa’da yasağa karşı eleştiriler az değil. En fazla dile getirilen eleştiriye göre, tüketiciler aynı sonuca ulaşmak için elektrik süpürgesini üç kat daha fazla kullanacak. » Devamını oku: Enerji Tasarrufu İçin Elektrikli Süpürge Motor Watt Değerlerinde Yapılan Değişiklik

Elektrikli Süpürgenin Çalışma Prensibi Nasıldır? Videolu İnceleme

Mayıs 11th, 2013

Elektrikli süpürgenize uygun toz torbası , toz torbası kızağı , hepa filtre , hortum , teleskopik boru , emici başlık , motor  gibi yedek parçaları ve aksesuarları SüpürgeMarket.com internet sitesinden kolayca sipariş edebilrsiniz…

Elektrikli Süpürge Çok Isındığında Ne Yapılmalı

Nisan 28th, 2011
YouTube Preview Image

Dyson Elektrikli Süpürge Yeni Nesil Motorları

Nisan 21st, 2010

İNGİLİZ tasarım mühendisi ve girişimci James Dyson, elektrikli süpürgelerde yeni bir çığır açarak ‘Gelecek neslin’ dijital motorunu üretti.

Karbon salınımsız, yüzde 84′e varan enerji tasarrufu ile dikkat çeken DDM V2′nin pervanesi Boeing 747 uçağının motorundan on kat daha hızlı dönüyor.

15 ayrı patentle korunan DDM V2 dijital motorun yıl sonuna kadar 1.2 milyon cihazda kullanılması planlanıyor. » Devamını oku: Dyson Elektrikli Süpürge Yeni Nesil Motorları

Elektrikli Süpürge Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Terimler

Ekim 5th, 2009

ABS
Asilonitil, Butadiyen ve Stiren’den yapılmış yüksek etkili bir tür plastik polimer. Bu karışım parlak bir cila meydana getirir ve bu cila bildiğimiz kauçuğu yıllarca bakıma gerek olmadan kullanmayı sağlar. Ayrıca elektrikli bir motor tarafından çıkarılan doğal sesi de emer.

Hava Akımı
Elektrikli süpürge çalıştırıldığı zaman, vakum veya alçak basınç alanı yaratır. Çevredeki hava bu vakumu doldurmak için bu alana hareket eder. Bu hava hareketi ya da HAVA AKIMI maksimum temizlik etkisi için kontrol edilir ve yönlendirilir.

Hava Basıncı
Etrafımızdaki havanın basınç değeri yaklaşık 1016 bardır. Bu basınca maruz kalan yüzeylere 1016 cm su baskı yapıyor demektir. Bir elektrikli süpürge aslında vakum yaratmaz, ama vakum ünitesindeki basıncı azaltır. Dışarıdaki hava normal basınç seviyesinde olduğu için kontrollü bir şekilde ünitenin içine hücum eder ve bu da temizleme etkisini yaratır. » Devamını oku: Elektrikli Süpürge Hakkında Bilinmesi Gereken Bazı Terimler

Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağustos 27th, 2009

Elektrikli süpürgenin kendisini temizlerken elektrik fişini prizden çekin.
Elektrikli süpürgenin yalnızca dışı temizlenebilir. Aşındırıcı sert kimyasallar ve deterjanlar kullanmayın; gövdenin kaplaması zarar görebilir. Yumuşak bir bez, düşük miktarda bulaşık deterjanı ve su karışımı ile hafifçe ıslatılarak kullanılabilir. Bu bezle ana gövdenin dışını sildikten sonra temiz kuru bir bez ile kurulayın.
Elektrikli süpürgenin tekerlekleri de temizlenebilir. Tekerleklerin çevresinde biriken toz ve kir tekerleklerin dönüşünü zorlaştırabilir.
Ana gövdenin önünde bulunan esnek hortum açıklığı kullanım veya saklama sırasında aşağı doğru bakarsa, toz torbasındakl tozlar dışarı dökülebilir.
Elektrikli süpürgeyi dikey veya yatay konumda saklayabilirsiniz. Daha iyi hijyen koşulları için esnek hortumu cihazın ucuna takılı tutmanızı öneriyoruz.
Elektrikli süpürgenizin emiş gücü çok fazladır. Fırçalar ve temizlik uçları temizlenen yüzeye yapışabilir. Bu durumda ana gövdedeki emiş gücü ayar sürgüsü veya esnek hortumun üst ucundaki sızdırma sürgüsü ile emiş gücünü düşürün.
Elektrikli süpürgeyi (kilerde, bir dolap İçinde vb.) saklarken esnek hortum cihazın etrafına sarılabillr ama çok sertçe bükülmemelidlr.
Elektrikli süpürge nemden ve ıslaklıktan korunmalıdır.
Kullanım sırasında elektrikli süpürgenin ana gövdesinin diğer mobilyalara çarpmamasına dikkat edin.
Size önerimiz Süpürgemarket toz torbalarını kullanın.


site ekle