Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli süpürgenin kendisini temizlerken elektrik fişini prizden çekin.
Elektrikli süpürgenin yalnızca dışı temizlenebilir. Aşındırıcı sert kimyasallar ve deterjanlar kullanmayın; gövdenin kaplaması zarar görebilir. Yumuşak bir bez, düşük miktarda bulaşık deterjanı ve su karışımı ile hafifçe ıslatılarak kullanılabilir. Bu bezle ana gövdenin dışını sildikten sonra temiz kuru bir bez ile kurulayın.
Elektrikli süpürgenin tekerlekleri de temizlenebilir. Tekerleklerin çevresinde biriken toz ve kir tekerleklerin dönüşünü zorlaştırabilir.
Ana gövdenin önünde bulunan esnek hortum açıklığı kullanım veya saklama sırasında aşağı doğru bakarsa, toz torbasındakl tozlar dışarı dökülebilir.
Elektrikli süpürgeyi dikey veya yatay konumda saklayabilirsiniz. Daha iyi hijyen koşulları için esnek hortumu cihazın ucuna takılı tutmanızı öneriyoruz.
Elektrikli süpürgenizin emiş gücü çok fazladır. Fırçalar ve temizlik uçları temizlenen yüzeye yapışabilir. Bu durumda ana gövdedeki emiş gücü ayar sürgüsü veya esnek hortumun üst ucundaki sızdırma sürgüsü ile emiş gücünü düşürün.
Elektrikli süpürgeyi (kilerde, bir dolap İçinde vb.) saklarken esnek hortum cihazın etrafına sarılabillr ama çok sertçe bükülmemelidlr.
Elektrikli süpürge nemden ve ıslaklıktan korunmalıdır.
Kullanım sırasında elektrikli süpürgenin ana gövdesinin diğer mobilyalara çarpmamasına dikkat edin.
Size önerimiz Süpürgemarket toz torbalarını kullanın.

Tagged : / / / / / / / / / / / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.