Elektrikli Süpürge Satın Almadan Önce Kesinlikle Okunması Gereken 10 Önemli Tavsiye

Aralık 3rd, 2011 tarihinde SupurgeMarket tarafından yayınlandı. Yorum yap »

Bu yazı “satın almak için hangi süpürge en iyisidir” yazısı değildir fakat buradaki tavsiyeler sayesinde elektrikli süpürge alırken daha az zaman, emek ve para harcamanıza yardımcı olabilir.

1- Yapacağınız İş İle Uygun Süpürge Eşleştirmesi :
Halılar; halılar için en iyisi upright adı verilen dik elektrikli süpürgelerdir. Çoklu yükseklik ayarı olan, geniş tekerlekli, uzun kablolu süpürge seçmeye özen gösteriniz. Unutmayın hafif demek daha iyi demek değildir.
Boş zemin : Üzerinde halı vs olmayan yüzeyler için yatık elektrikli süpürge tavsiye edilir ancak dik süpürgelere çeşitli aparatlar ilave edilerekte bu hale getirilebilirler. Fakat dik süpürgeler genelde kullanışsız olurlar ve yüzeyi çizebilirler.
Döşemeler : Döner fırçalı el süpürgesi en iyi tercihtir. Ayrıca bazı yatık süpürgeler de döşemeler için kullanılan özel fırçasıyla birlikte satılırlar.
Tavsiye : Satın alacağınız elektrikli süpürge ucuz olsa da işinizi görebilir ancak, uygun toz torbası ve filtrelerinin her zaman bulunup bulunmadığını önemlidir.
“ Bunun için özellikle elektrikli süpürge satın almadan, www.supurgemarket.com websitesinde bir yetkili ile görüşüp uygun toz torbası ve filtreleri olup olmadığı ve fiyatları hakkında bilgi almak faydanıza olacaktır.
2 – Güç Değerlendirmesi ( Gerçek yada Uydurma)
Elektrikli süpürge satan mağazalar arasında dolaştığınızda ilk göreceğiniz markaların tümünün gururla watt cinsinden motor gücünden bahsettikleridir.
Watt güç harcama ölçüsünü belirtir. Aletin ne kadar elektrik harcadığını gösterir. Watt değeri size ancak resmin bir kısmını gösterebilir.
Su pompası aldığınızı hayal edin. Ne kadar güç harcadığına dikkat edecek olsanız bile sizin için asıl önemli olan pompaladığı su hacmi olacaktır.
Elektrikli süpürgelerde aslında bir nevi hava pompasıdır ve asıl dikkat etmeniz gereken nokta dakikada taşıdığı hava hacmidir. Amerikada Cubic Feet of Air per Minute olarak isimlendirilir ve CFM olarak kısaltılır.
3-Yedek Parça / Aksesuar
Elektrikli süpürge seçerken özellikle, toz torbası, filtreleri ve diğer parçalarının hali hazırda bulanabilir olduğundan emin olun. Bu konuda tekrar SüpürgeMarket internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
Elektrikli süpürge aksesuarları konusunda zincir mağazalarda ürün bulmak çok zor olduğundan, ve sürekli yeni model çıktığından ve eski modellere ait stok tutulmadığından bu konu büyük önem arz etmektedir.
4-Bakım Kolaylığı
Kolay bakım yapılabilir bir elektrikli süpürge tercih etmelisiniz. Bazı komplike süpürgeler basit parça değişimlerinde bile teknik eleman bilgisine ihtiyaç duyarlar.
Tozuda beraberinde sürükleyen, küçük ağızlı,dar emicili yada keskin dirsekli süpürgelerden kaçınınız. Çekilen nesneler bu dar kısımlarda konaklamaya ve hava akışını engellemeye yatkındırlar. Bu çoğu kez süpürgenin demonte edilmesine neden olur ve ayrıca motorun fazla ısınmasına sebebiyet verebilir.
5- Ürün Fiyatı
Herzaman, kaliteliyi satın almak yaptığınız yatırımın size her yıl yalnızca küçük masraflar ile geri dönmesini sağlar. Kaliteli elektrik süpürgesi halılarınızın ömrünü uzatır ve onların daha canlı ve gösterişli görünmesine yardımcı olur.
Eğer mümkünse ucuz elektrikli süpürgelerden kaçınınız çünkü gerçekten çok iyi temizlemezler, ayrıca ucuz süpürgelerin yedek parça ve aksesuarlarını da bulmak zordur.
Bazı süpürgelerin toz torbaları ve filtre fiyatları oldukça yüksektir. Ancak SüpürgeMarket gibi firmalarda bu parçalara uygun muadil ürünler var ise tercih edilebilirler.
6-Hepa Filtreleme ve Performans
Filtrasyon iyidir, daha fazla filtrasyon biraz daha iyidir. Doğrumu ? Yanlış!
Çok fazla filtrasyon elektrikli süpürgenizdeki hava akışını düşürecektir. Eğer rüzgar esmezse, tozlarda uçmayacaktır.
Size “kaliteli sentetik toz torbası” aldıracak elektrikli süpürge bulmaya çalışın. Böylece hiç bir zaman aşırı yüksek fiyatlı hepa filtre satın alma derdinede düşmeyeceksiniz. Dolmuş torbayı çöpe atıp yenisini taktığınızda, bakımı yapılmış, temiz hava akışına başlamış olacaksınız.
Eğer alerji ve toz kontrolü büyük problem değilse torbasız süpürgede tercih edebilirsiniz ancak bu seferde yüksek maliyetli filtre fiyatları ile karşılacaksınızdır.
7- Torbasız yada Fiyasko
Torbasız elektrikli süpürgeler çok fazla toz sızdırırlar. Bu nedenle özellikle alerjisi olanlar mutlaka uzak durmalıdırlar. Eğer sağlık mühim bir konu değilse torbasız süpürgeler bir çok kolaylığa ve maliyet tasarrufu sağlarlar.
Bir çok torbasız süpürge periyodik olarak değişmesi gerekli olan pahalı filtrelere sahiptirler. Çoğu toz torbasız elektrikli süpürgelerde bu filtrelerin değiştirilmesi gerekmiyorsa bilin ki bir süre sonra motor zarar görecektir.
8- Garanti
Ne satın alırsanız alın, aldığınız ürünün servis ve yedek parça garantisinin 1 yıldan uzun olduğundan emin olun.
Son zamanlarda bir çok marka ekstra ödeme halinde geniş bir garanti kapsamı vaat etmektedirler ancak bu elektrikli süpürgelerden uzak durun. Unutmayın ki eğer üretici, ürettiği ürünün kalitesinden eminse, garantiyi satın alma fiyatının içine koyar.
9-Fazlaca Abartılı Reklam Pazarı
Günümüzde neredeyse her evde bir elektrikli süpürge mevcuttur ve geniş Pazar kitlesi bu avantajdan faydalanmak ister. Zincir mağazalardaki elektrikli süpürge modellerinin yaşam süresini 2 yıl ya da daha az olarak ümit edebilirsiniz.
Bu süpürgelerin genel özellikleri, güçsüz olmaları , toz biriktirmesi ve kısa ömürleridir.
2 yılda bir süpürgeyi değiştirceğinizi unutun ve yalnızca biriken tozun dışarı çıkması sonucu halılarınıza vereceği zararı düşünün.
Toz aşındırıcı olduğundan süpürgenizin üzerindeki iplikleri söküp desenini bozarak bu ipliklerin evinize dağılmasına neden olacaktır. Eğer bu tozdan oluşan kumu halınızdan temizlemezseniz, halınızın ömrü yarı yarıya azalacaktır.
Zincir mağazalardaki ucuz elektrikli süpürgeleri almak aslına bakarsanız pahalı bir seçimdir. Özellikle de eviniz ve eşyalarınız sizin için değerlilerse.
10- İsviçre Çakısı – İlave Özellikler Sizin İçin Gerekliler mi Yoksa Değiller mi ?
Bazı süpürgelerde Şampuanlardan tutunda özel döşeme turbo başlıklarına kadar çok farklı ve fazla özelliğin eklendiğini görebilirsiniz.
Gerçek şuki bir çok kullanıcı hiçbir zaman yada çok nadir olarak bu opsiyonel özellikleri yada aksesuarları kullanmıştır.
Bunun yanında özellikle son zamanlarda çok uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz gerçekten kullanışlı parçalarda elektrikli süpürge satışlarına ilave edilmiştir. Bizim tavsiyemiz gerçekten kaliteli bir elektrikli süpürge almanız ve gerekli gördüğünüzde spesifik kullanım alanları için ihtiyacınız var ise gerekli parçaları ayrıca tedarik etmenizdir.
Özet
Elektrikli süpürge alışverişi yaparken öncelikle iş ile makineyi eşleştirmeye bakın. Karşılayabileceğiniz en kaliteli elektrik süpürgesini almaya çalışın çünkü yatırımınızın son derece başarılı bir şekilde geri dönmesini sağlayacaktır ve halılarınızın görüntüsüne ve yaşam ömrüne doğrudan etki edecektir.
Yeterli garanti koşulları olan elektrikli süpürgeyi tercih edin ve ileride destek ve yedek parça tedariğinde sorun yaşamayacağınıza emin olun.

Paylaş: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • TwitThis
 • Digg
 • del.icio.us
 • Google Bookmarks
 • Live-MSN
 • YahooMyWeb
 • Reddit
 • LinkedIn
 • Technorati
 • email
Reklam

2 yorum

 1. züleyha diyor ki:

  mrb. benim karar veremediğim nokta torbalı mı torbasızmı. torbalıda torba doldukça emiş gücü azalıyormu. torbasızı boşaltırken etrafa toz saçıyormu benim alerjim var ev tozuna. sulu süpürge demeyin 6 yıldır ihlas aura kullanıyorum intihar gibi birşey çok ıvır zıvır arızası yaptı hepsi para gün geçtikçe sesi gürleşti çekişi azaldı. servisi ne dese beğenirsiniz ” apla bunlar kullandıkça sesi açıllır” mübarek opera sanatçısı sanki. 1.200 tlme yazık ya yok yani…

 2. Bülent diyor ki:

  Züleyha hanim ,yorumunla beni koparttin.Allah da seni güldürsün emi..

Bir Cevap Yazın


site ekle