‘elektrik süpürgesi tavsiyesi’ ile etiketlenmiş yazılar

Elektrikli Süpürge Satın Almadan Önce Kesinlikle Okunması Gereken 10 Önemli Tavsiye

Aralık 3rd, 2011

Bu yazı “satın almak için hangi süpürge en iyisidir” yazısı değildir fakat buradaki tavsiyeler sayesinde elektrikli süpürge alırken daha az zaman, emek ve para harcamanıza yardımcı olabilir.

1- Yapacağınız İş İle Uygun Süpürge Eşleştirmesi :
Halılar; halılar için en iyisi upright adı verilen dik elektrikli süpürgelerdir. Çoklu yükseklik ayarı olan, geniş tekerlekli, uzun kablolu süpürge seçmeye özen gösteriniz. Unutmayın hafif demek daha iyi demek değildir.
Boş zemin : Üzerinde halı vs olmayan yüzeyler için yatık elektrikli süpürge tavsiye edilir ancak dik süpürgelere çeşitli aparatlar ilave edilerekte bu hale getirilebilirler. Fakat dik süpürgeler genelde kullanışsız olurlar ve yüzeyi çizebilirler.
Döşemeler : Döner fırçalı el süpürgesi en iyi tercihtir. Ayrıca bazı yatık süpürgeler de döşemeler için kullanılan özel fırçasıyla birlikte satılırlar.
Tavsiye : Satın alacağınız elektrikli süpürge ucuz olsa da işinizi görebilir ancak, uygun toz torbası ve filtrelerinin her zaman bulunup bulunmadığını önemlidir.
“ Bunun için özellikle elektrikli süpürge satın almadan, www.supurgemarket.com websitesinde bir yetkili ile görüşüp uygun toz torbası ve filtreleri olup olmadığı ve fiyatları hakkında bilgi almak faydanıza olacaktır.
2 – Güç Değerlendirmesi ( Gerçek yada Uydurma)
Elektrikli süpürge satan mağazalar arasında dolaştığınızda ilk göreceğiniz markaların tümünün gururla watt cinsinden motor gücünden bahsettikleridir.
Watt güç harcama ölçüsünü belirtir. Aletin ne kadar elektrik harcadığını gösterir. Watt değeri size ancak resmin bir kısmını gösterebilir.
Su pompası aldığınızı hayal edin. Ne kadar güç harcadığına dikkat edecek olsanız bile sizin için asıl önemli olan pompaladığı su hacmi olacaktır.
Elektrikli süpürgelerde aslında bir nevi hava pompasıdır ve asıl dikkat etmeniz gereken nokta dakikada taşıdığı hava hacmidir. Amerikada Cubic Feet of Air per Minute olarak isimlendirilir ve CFM olarak kısaltılır.
3-Yedek Parça / Aksesuar
Elektrikli süpürge seçerken özellikle, toz torbası, filtreleri ve diğer parçalarının hali hazırda bulanabilir olduğundan emin olun. Bu konuda tekrar SüpürgeMarket internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
Elektrikli süpürge aksesuarları konusunda zincir mağazalarda ürün bulmak çok zor olduğundan, ve sürekli yeni model çıktığından ve eski modellere ait stok tutulmadığından bu konu büyük önem arz etmektedir.
4-Bakım Kolaylığı
Kolay bakım yapılabilir bir elektrikli süpürge tercih etmelisiniz. Bazı komplike süpürgeler basit parça değişimlerinde bile teknik eleman bilgisine ihtiyaç duyarlar.
Tozuda beraberinde sürükleyen, küçük ağızlı,dar emicili yada keskin dirsekli süpürgelerden kaçınınız. Çekilen nesneler bu dar kısımlarda konaklamaya ve hava akışını engellemeye yatkındırlar. Bu çoğu kez süpürgenin demonte edilmesine neden olur ve ayrıca motorun fazla ısınmasına sebebiyet verebilir. » Devamını oku: Elektrikli Süpürge Satın Almadan Önce Kesinlikle Okunması Gereken 10 Önemli Tavsiye


site ekle