‘elektirikli süpürgelerle ilgili bilgi’ ile etiketlenmiş yazılar

Elektrik Süpürgesinde Tasarruf Yaptıracak Öneriler

Nisan 27th, 2011

Her geçen gün hayatımızdaki önemi daha da artan elektrikli ev aletleri, bilinçli bir şekilde doğru kullanılmaz ise adeta birer enerji canavarına dönüşebiliyor. İşte elektrik süpürgesinde tasarruf yaptıracak 8 öneri.Maliyetlerin günden güne daha da fazlaşarak artığı günümüz koşullarında artık imkanlarımız ve bir takım sorumluluklarımızdan dolayı tasarruf yapmak zorundayız. Bu doğrultuda atacağımız adımlara öncelikle evimizdeki elektrikli ev aletleri ve beyaz eşyalardan başlayabiliriz.

Elektrikli ev aletleri arasında çok kullanılan ürünlerden biri olan elektrik süpürgesi, bilinçli bir şekilde kullanılmaz ise adeta enerji canavarına dönüşebiliyor. Oysa ki bir takım basit bilgiler ile bu enerji canavarı aleti evcilleştirilip tasarruf yaptırtmak mümkün…

Öncelikli olarak seçeceğimiz makinenin modeli tasarruf için önemlilik arz eder. Kullanılış biçimine göre bir birinden farklı 8 doğru bilgi ile hem makinenin ömrü uzatılabiliyor hemde çok ciddi tasarruf yapılabiliyor.

Elektrik süpürgesinde tasarruf etmenin ve ömrünü uzatmanın yolları;

■ Elektrik süpürgesinin verimliliğini, toz torbasını ve filtrelerini temizleyerek arttırabiliriz.

■ Evi süpürmeye başlamadan önce halı ve benzeri eşyaların üzerindeki kirleri fırçayla gevşeterek işe başlayabiliriz. Çünkü bu işlem kirlerin kolay çıkmasına yardımcı olarak elektrik süpürgesini daha az çalıştırmamızı sağlar.

■ Kağıt ve türevi malzemelerden yapılan toz torbası ve çevreye dost orjinal filtre kullanın.

■ Emiş kaybını önlemek için fırça ve boruları temizleyin, herhangi bir hasar varsa ve gerekirse yenisiyle değiştirin.

■ Toz torbasını her dolduğunda değiştirerek süpürgenin temizleme gücünü arttırabiliriz.

■ Motor ve egzost filtrelerinin kullanım sıklığınıza bağlı olarak yılda 2 kez değiştirin. Böylece süpürge emişinden geriye dolaşan havanın temiz ve tozsuz olmasını sağlayabilirsiniz.

■ Süpürmediğinizde cihazınızı kapatınız.

■ Elektrikli süpürgenizi sadece tip levhasında belirtildiği gibi fişe takınız ve kullanınız.


site ekle